Неділя, 26 Червня, 2022

Президент України має плани на криворізький аеропорт

Блогер Денис Казанський, який з 2005 по 2006 роки працював в Кривому Розі, опублікував дані пасажиропотоку в аеропортах України за 2019 рік. За даними Казанського, у комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Кривого Рогу» найгірша динаміка. Більш детально читайте в нашому матеріалі на kryvyi-rih-yes.

Популярність криворізького аеропорту поступово падає

Денис Казанський стверджує, що в 2019 році пасажиропотік всіх українських аеропортів зріс на 25%, але не в Кривому Розі. На фінансову підтримку КП «Міжнародний аеропорт Кривого Рогу» з міського бюджету в 2019 році виділили 15 мільйонів 925 тисяч гривень (вони були витрачені на виплату заробітної плати, оплату електроенергії, придбання бітумно-каучукової мастики для ремонту злітно-посадочної смуги тощо ).

Всього українськими аеропортами в 2019 році скористалися понад 20 мільйонів пасажирів. Тоді як послугами нашого місцевого аеропорту скористалися 21 964 осіб. Всього здійснено 706 рейсів. Така інформація розміщена в Звіті про виконання в 2019 році Програми розвитку промислового туризму в місті Кривому Розі на 2016-2020 роки.

Здійснювалися повітряні перевезення пасажирів з Кривого Рогу в Анталію і назад. Також криворіжці літали в Даламан і Шарм-ель-Шейх. Про перельотах по Україні мова не йде. Відзначимо, під час засідання постійної комісії з питань транспорту і ЖКГ в Кривому Розі депутати обговорювали доцільність утримання такого КП. Відомо, що незабаром недалеко від Дніпра з’явиться новий аеропорт.

аеропорт

Президент взяв з Вілкула слово

Президент України Володимир Зеленський і мер Кривого Рогу Юрій Вілкул зустрілися і домовилися про долю «шпаківні». Під час візиту глави держави до Кривого Рогу обговорювалися проблеми аеропорту.

Володимир Зеленський поцікавився у Юрія Вілкула, чи можемо ми побудувати нормальний аеропорт. Адже поки що він не може приймати стільки людей, скільки реально готові літати. Є будинок, якому потрібен капітальний ремонт. Міський голова відповів, що Міжнародний аеропорт Кривого Рогу підтримується в такому стані, щоб він міг функціонувати.

Володимир Зеленський поправив мера і сказав, що підтримує будівлю аеропорту, але поруч з ним є ще одна будова, яке необхідно відремонтувати. Глава держави зазначив, що криворізьким аеропортом хочуть скористатися набагато більше пасажирів, ніж та кількість, яка може їм скористатися за фактом.

Президент поцікавився у мера з приводу фінансування, на що була дана відповідь, що в місті підтримують те, на що є гроші. Глава держави запитав у Юрія Вілкула: «У вас же є час і інвестиції? Знайдіть гроші і допоможіть рідному місту. Ваша сім’я теж може допомогти».

Володимир Зеленський поправив мера Кривого Рогу, зазначивши, що люди, на відміну від літаків, дійсно не літають. Був договір про ініціювання реконструкції Дніпровського аеропорту, де є проблема з смугою. Ремонт займе 2 роки. У Кривому Розі же є смуга, але немає дороги Дніпро-Кривий Ріг, Дніпро-Миколаїв. За словами Зеленського, люди, які літають з Дніпра, будуть готові їхати до Кривого Рогу, поки в Дніпрі буде реконструкція аеропорту. Таким чином був складений договір між мером Кривого Рогу і президентом України про ремонт місцевого аеропорту.