П’ятниця, 20 Травня, 2022

Реформи і досягнення для Кривого Рогу колишнього президента Порошенко

22 квітня 2019 року сотні українців зібралися біля стін Адміністрації Президента. Вони прийшли, щоб подякувати Петра Порошенка за його досягнення на посаді Глави держави. Люди вийшли на флешмоб з подячними плакатами. Петро Порошенко разом зі своєю дружиною Мариною спустилися до них і привітали промовою у відповідь на підтримку. Президент також висловив вдячність своїй дружині Марині за впровадження і розвиток в Україні інклюзивної освіти. Ми зібрали для читачів кілька реформ і досягнень за президентства Петра Порошенка, з якими ви можете ознайомитись в далі в матеріалі kryvyi-rih-yes.

Реформа децентралізації, яку ініціював голова держави

Вона стартувала в 2014 році і полягає в передачі повноважень і фінансів від державної влади, як можна ближче людям – органам місцевого самоврядування. Це означає, що велика частина податків залишається на місцях. І громади вирішують, на які саме потреби їх витрачати.

За п’ять років існування реформи в Україні реалізували більш 11 тисяч інфраструктурних проектів. Це і нові школи, дитячі садки, амбулаторії, стадіони, центри адміністративних послуг, Центри безпеки та інші.

Змінилася і фінансова децентралізація: з 2014 до 2018 року розміри місцевих бюджетів зросли більш ніж на 165 млрд. Грн. (З 68,6 млрд. грн. до 234 млрд. грн.). З 2015 по 2018 роки в Україні створено 878 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). До їх складу увійшли понад 4000 колишніх місцевих рад. Дев’ять мільйонів людей проживають в ОТГ.

1

Пенсійна реформа і масштабна монетизація субсидій

З 1 березня 2019 року стартувала перша автоматична індексація пенсій. Тепер в Україні це буде відбуватися щорічно. За даними пенсійного фонду, для майже 9 млн. пенсіонерів провели перерахунок. Одноразова доплата до пенсій покладена понад двом мільйонам осіб. В середньому сума підвищення пенсії склав 514 грн. (з урахуванням одноразової доплати).

З 1 березня минулого року в Україні стартувала масштабна монетизація субсидій. Пенсіонерам її направляють разом з виплатами. Це необхідно для того, щоб люди отримували допомогу для оплати комунальних послуг живими грошима разом з пенсією. За один місяць через «Укрпошту» виплатили майже 1,9 млрд. Гривень. Решта користувачів допомоги отримують гроші через «Ощадбанк».

Боротьба з корупцією

Петро Порошенко вніс законопроект про створення антикорупційного суду в Україні. Відомство має розглядати виключно справи, які супроводжуються НАБУ і САП, забезпечуючи швидкість і ефективність судового розгляду. 11 квітня 2019 року в Україні почав працювати Вищий антикорупційний суд. З цього дня 38 нових суддів приступили до своєї роботи.

2

Їм надали можливість бути незалежними від законодавчої і виконавчої влади, а також від Президента. Крім того, в 2014-2015 роках в Україні створили три інстанції, які почали боротися з корупцією: Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), Національне агентство по запобіганню корупції (НАЗК).

Стратегічний курс України в ЄС і НАТО

У 2019 Петро Порошенко підписав зміни до Конституції. Вони закріплюють прагнення України стати членом ЄС і НАТО на законодавчому рівні. У червні 2017 року Україна заробив безвізовий режим з ЄС. Всі власники біометричних закордонних паспортів можуть вільно в’їжджати в Європу. На території перелічених держав українці можуть перебувати до 90 днів протягом кожних 180.

Як повідомляв Петро Порошенко, в 2014 році на казначейських рахунках було 108 тис. грн. Завдяки роботі команди Президента станом на лютий 2018 року – 18 млрд. грн. Золотовалютні резерви України збільшилися до 21 млрд. грн.

3

Реформа оборонної системи і медична реформа

У 2015 році Петро Порошенко затвердив закон про кількість військовослужбовців ЗСУ до 250 тисяч чоловік. Раніше ця цифра становила 184 тисячі чоловік. У 2019 військовослужбовцям підвищили зарплати. Контрактник сухопутних військ в перший рік служби буде отримувати не менше 10 тисяч гривень за місяць. Залежно від посади ці цифри будуть коливатися від 10 до 21 тисячі гривень. Тільки в 2018 році українська армія отримала близько 5 000 одиниць нової техніки, модернізованої і відремонтованої. Петро Порошенко домігся того, що в 2018 році в лави ЗСУ почали передавати майже 10% річної продукції «Оборонпрома».

Медреформа вступила в силу з 2018 році. Систему медичної розділили на первинну і вторинну. Тепер держава оплачує з держбюджету медичні послуги, вироби та ліки для профілактики, діагностики, лікування і реабілітації в зв’язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами.

В рамках первинної медицини кожен житель України може вибрати терапевта, педіатра, або сімейного лікаря в будь-який госамбулаторіі або приватного лікаря, який підписав договір з Нацслужби здоров’я. Послуги оплатять із держбюджету після підписання декларації. З липня 2019 року Нацслужби здоров’я оплатить 54 лікувальні та діагностичні послуги за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

4

Безкоштовно можна буде пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів. А також деяких видів онкології у чоловіків і жінок. Друга частина реформи повинна стартувати з 2020 року.

Автокефалія православної української церкви

У 2018 році Петро Порошенко звернувся до Вселенського патріархату з проханням отримати автокефалію і самостійність від Російської церкви. 6 січня 2019 року Вселенський Патріарх Варфоломій вручив Томос про автокефалію. Він офіційно закріплює незалежність православного церковного устрою в нашій країні.

Під час президентства Петра Порошенка його дружина Марина Порошенко розвивала інклюзивна освіта в країні. Так в Дніпрі, відкрили перший в Україні парк для особливих дітей. Його створювали у співпраці з Фондом Порошенко. А в школі Петриківки обладнали інклюзивної-ресурсний центр.