П’ятниця, 20 Травня, 2022

ФБР оголосило в розшук земляка Зеленського, — Костянтина Килимника: чому це новий виклик для президента та яких очікувати наслідків

Здавалося б, крім того, що обидва ці персонажі родом з Кривого Рогу, нічого спільного між ними немає. Однак це оманливе враження. Всупереч тому, що Зеленський і Килимник в житті не перетиналися, вони чули один про одного та обидва є важливими фігурами в геополітичній грі між США і Росією на території пострадянського простору, пише kryvyi-rih-yes.com.ua.

Розбираємося, що означає цей сигнал для Офісу президента України та чого від Зеленського чекають наші західні партнери.

Ху із Костянтин Килимник?

Ім’я уродженця Кривого Рогу Костянтина Килимника вперше з’явилося у світових ЗМІ в кінці 2016 року, коли група спецпрокурора Мюллера працювала над справою про “змову президента США Дональда Трампа з Росією”.

Тоді на “гачок” до Мюллера й потрапив колишній голова передвиборчого штабу Трампа Пол Манафорт, у якого Килимник довгий час працював перекладачем. 

У результаті розслідування, Трамп відбувся легким переляком, Манафорт сів за податкові махінації, а Килимник у 2017 р. “сплив” в Україні, де несподівано дав інтерв’ю репортерові “Свободи” … й після цього безслідно зник.

Втім, через півроку спритні журналісти відшукали Килимника … у Росії, в елітному селищі в Підмосков’ї. Виявилося, там у колишнього перекладача Манафорта свій будинок, вартість коло 2 млн дол., де він живе зі своєю дружиною. Килимник не став приховувати, що він це він, але розмовляти з кореспондентами відмовився й більше на зв’язок не виходив.

Що про нього відомо?

Костянтин Килимник народився у 1970 році в Кривому Розі, навчався у Військовому університеті Міноборони РФ, за фахом військовий перекладач, потім працював у Швеції та американській НКО “Міжнародний республіканський інститут” у Москві.

У 2005 р. Килимника звільнили з посади в.о директора російського відділення МРІ. Офіційно через те, що підробляв перекладачем у Манафорта, а неофіційно, через занадто “теплі” стосунки з російською розвідкою.

Розслабтесь, вас розшукає ФБР

18 березня 2021 р. ФБР оголосило нагороду за інформацію про місцеперебування громадянина Килимника — 250 тис. дол. Його звинувачують у зловмисному втручанні в політичну систему США. І це, крім того, що федеральний ордер на його арешт був виданий ще у 2018 р.

Крім цього, Килимника звинувачують в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю. Згідно з обвинувальним висновком він свідомо заважав отриманню важливих свідчень від невідомої особи. У ФБР кажуть, що колишній перекладач спеціалізувався на лобіюванні інтересів українських і російських політиків та бізнесменів в США, а також виконував завдання російських спецслужб.

Що кажуть про цю ситуацію експерти й до чого тут Зеленський?

Недосвідчена людина скаже, яке нам діло до російського шпигуна, якого вдень ​​з каганцем шукає американське ФБР? На жаль, але Україна як і раніше в фокусі уваги Москви та Вашингтона. Тому американці не просто оголосили в розшук Килимника, а зробили це демонстративно, розмістивши оголошення на сайті посольства США в Україні. Очевидно, що це чіткий сигнал Банковій і особисто Зеленському.

А що кажуть про це експерти? На сьогодні є кілька версій. Одні політологи говорять про продовження “розборок” демократів з поваленим, але недобитим Трампом, інші, що це послання Зеленському про неприпустимість подальшого зближення Офісу президента з Льовочкіним і Ахметовим. Нам же найбільш об’єктивним здається припущення, що США вже прямим текстом дають зрозуміти Україні про необхідність вироблення загальних правил стосовно людей подібних Килимнику та його “господарів”.

Загалом же це можна розцінити, як недвозначний сигнал до початку масштабної деолігархізації країни, яка повинна проходити за єдиним сценарієм. І стосується це не тільки Льовочкіна та Ахметова, але й Медведчука, Фірташа, Коломойського. І схоже, що цього разу “полонених вирішили не брати”, адміністрація Байдена налаштована рішуче, тепер слово за Україною та її президентом.