Субота, 2 Липня, 2022

“Криворізька” діаспора в Києві: хто з земляків і друзів Зеленського осів у коридорах влади

В часи кандидатства в президенти Володимир Зеленський гарно говорив про “злого духа” українського політикуму — кумівство, про близьких родичів і шкільних друзів, які призначаються на відповідальні посади та обіцяв нещадно боротися з цим пороком. Однак вже через кілька місяців після його обрання стало зрозуміло, що кумівство при Зеленському залишилося тією ж священною коровою, що й у його попередників, пише kryvyi-rih-yes.com.

Розбираємося, хто з “друзів-товаришів” президента раптово зробив запаморочливу кар’єру, та завдяки чому ці люди так високо злетіли.

Кадри вирішують все?

Почнемо з того, що у факті формування команди зі “своїх” людей немає нічого поганого — це загальноприйнята практика. Однак тут є тонка грань між підбором фахівців, яким можна довіряти, і призначенням на посади людей за принципом — головне, особиста відданість.

Такі “дружні” призначення на латині називаються непотизмом і означають — “надання привілеїв родичам або друзям незалежно від їх професійних якостей”.

На жаль, але, зараз вже, очевидно, що Зеленський не зумів перемогти цього “дракона”, більш того, перетворився в його відданого слугу. А щоб не бути голослівними, проаналізуємо деякі кадрові призначення президента.

Хотів встати та крикнути, а вийшло … підстрибнути та пукнути

Підтвердження того, що для кумівства в Україні настали “важкі” часи країна отримала буквально в перші дні після інавгурації Зеленського. Так, початок “революційних” перетворень підтвердили призначення на відповідальні посади в ОП … своїх бізнес-партнерів і співробітників студії “Квартал 95”. Зокрема, мова йде про Сергія Шефіра, який став радником президента, продюсера студії Сергія Трофімова, призначеного першим заступником керівника ОП, про ще одного продюсера, який врешті став главою Офісу президента, Андрія Єрмака, та багатьох інших, відібраних за принципом; “Квартал-95 — Кривий Ріг”.

Втім, люди з шоу-бізнесу або з Кривбасу опинилися не тільки в Офісі, але й зайняли інші, не менш відповідальні державні посади.

Так, на місце керівника СБУ був призначений … друг дитинства Зеленського — Іван Баканов. Послужний список глави Служби безпеки України виглядає так: 2013 рік — керівник ТОВ “Квартал 95”, 2017-2019 рр. — голова партії “Слуга народу”, керівник передвиборчого штабу Зеленського. У травні 2019 р. Баканова, для забезпечення права доступу, терміново зробили лейтенантом і призначили першим заступником Голови СБУ Грицака. А вже у серпні 2019 року він став повноцінним керівником СБУ.

До відома, перший заступник Баканова — Владислав Бухарєв, організатор концертів “95 кварталу” та великий шанувальник таланту Зеленського. А департаментом стратегічної агентурної розвідки на хвилі реформ став Олександр Пашков — чоловік бухгалтерки з “Кварталу 95”. Загалом, нехай вороги тремтять від страху.

Як ви човен назвете, так він і попливе

На жаль, але на цьому наші біди не закінчується. До цієї милої компанії можна ще додати таких персонажів, як: глава АМКУ Ольга Піщанська, сестра … сусідки Зеленського Світлани Піщанської з Кривого Рогу; заступника голови Офісу президента — сценариста Юрія Костюка; Сергія Борзова — керівника Державного управління справами, в минулому директора команди КВН “Збірна України”; заступника міністра МВС Олександра Гогілашвілі — приятеля Зеленського, що працював з “Кварталом 95”, Юлію Мецгер — члена Наглядової ради Приватбанку, в миру подругу актриси “95 Кварталу” Олени Кравець … А ще є депутати: Тищенко —  кум Єрмака, Стефанчук — член команда КВК “Три товстуни”, Кривошеєв — гравець “Ліги Сміху,” Корявченков -— актор “Кварталу 95”.

Можна продовжувати і далі, хоча ім’я їм легіон. Та й без продовження зрозуміло, що неадекватна кадрова політика Зеленського грунтується на трьох “допотопних” китах: особистій відданості, земляцтві, бізнес-інтересах, а ось професіоналізмом тут і не пахне. А як ця “модель” працює, ми можемо спостерігати в нашій сумній  повсякденності.