Неділя, 26 Червня, 2022

Костянтин Павлов — мер по волі випадку чи народ так вирішив?

Осінні вибори 2020 року в Україні породили чимало сенсацій і при цьому підтвердили істину — що посієш, те й пожнеш. На жаль, але наше суспільство в черговий раз продемонструвало свою нерозбірливість, відсутність політичної культури та вміння думати перед тим, як щось зробити. Розбираємося, хто такий Костянтин Павлов і чому його обрали мером Кривого Рогу, пише kryvyi-rih-yes.com.ua.

Як слюсар став бізнесменом

До середини 90-х про Костянтина Павлова можна було сказати одне — звичайний слюсар з середньотехнічною освітою. Однак 1996 рік круто змінив життя хлопця з Кривого Рогу — він звільнився з роботи та пішов у бізнес, у типову фірму зразка 90-х, що не гребувала нічим на чому можна було заробити. У результаті колишній слюсар обріс потрібними знайомствами та став ‘ “соціально значущим” членом суспільства, в загальному, як кажуть, “вийшов в люди”.

Як бізнесмен став політиком

У політику Павлов потрапив завдяки Рінату Ахметову. У кінці 90-х, на початку “нульових” між ним і Коломойським йшла неабияка війна за промисловість в країні. Ахметов переміг, урвав “більший шматок”, і для закріплення успіху просував своїх людей наверх. і Павлов став своїм,  опинившись в потрібному місці в потрібний час.

У 2005 році ” Партія Регіонів ” набирає силу в країні й, відчувши “куди вітер дме”, Костянтин вступає до її лав. Через рік він уже заступник мера Кривого Рогу. Далі більше. У 2006 р. Павлов потрапляє до облради, у 2010 р. очолює криворізький осередок “регіоналів”. У 2012 р. він обирається до Верховної Ради, де поводиться “пристойно” — не пре проти батька в пекло, тисне, коли потрібно на кнопку та насолоджується життям.

Революцію Гідності майбутній мер Кривого Рогу зустрів “по ту сторону барикад” і потрібно сказати чесно відпрацьовував свій хліб — як міг, підтримував режим, що розвалювався, голосував за “диктаторські” закони. Втім, меч правосуддя над ним (і не тільки над ним) так і не блиснув .. і незабаром він знову потрапив до Верховної Ради, на цей раз як самовисуванець по мажоритарному округу № 31.

Що було далі? У “новій-старій” Верховній Раді Павлов швидко знайшов “своїх” — приєднався до ” Оппоблоку ” Льовочкіна-Медведчука, а пізніше просто Медведчука, та у його складі слухняно голосував за всі антиукраїнські ініціативи. А ще депутат відзначився серією скандалів із “розсекреченням” його статків журналістами, в поле зору яких потрапили й багатомільйонна нерухомість “народного” обранця, й земля, й банківські активи, й навіть елітний годинник на його руці.

Фортуна любить наполегливих

На жаль, але у 2019 р. удача відвернулася від Павлова й на позачергових виборах в ВР його обійшов “слуга народу” Захарченко. Довелося йти в радники до Вілкула, але вже у 2020 році “брати” з ОПЗЖ підібрали соратника та висунули кандидатом на посаду міського голови Кривого Рогу.

Втім, від початку було ясно, що шансів у Павлова перемогти багаторічного хазяїна міста Юрія Вілкула немає. Розуміючи це, кандидат від ОПЗЖ особливо не напружувався, але тут прилетів “чорний лебідь”.

Вілкул зійшов з дистанції, і Павлов, який набрав у першому турі менш як 10% голосів, раптом виявився фаворитом у другому турі.

Його опонентом був Дмитро Шевчик з провладної партії “Слуга Народу” ще й в рідному місті президента — це був серйозний виклик.До того ж Шевчик підтримував сам Ахметов. Однак у результаті Павлов переміг, набравши 57% голосів, і несподівано для себе став мером Кривого Рогу. Кажуть, вирішальну роль тут зіграв авторитет Вілкула, який попросив електорат проголосувати за свого “наступника”.

Що ж правди ніде діти, ми завжди отримуємо владу, на яку заслуговуємо. На жаль, але на найближчі 4 роки Кривий Ріг заслужив Павлова.