Неділя, 26 Червня, 2022

У Кривому Розі місцеві депутати просять захисту у МВС і СБУ

У Кривому Розі 33 депутати міської ради підписали звернення до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та голови СБУ Івана Баканова стосовно перешкоджання депутатській діяльності, отриманні погроз, вчинення тиску, виникнення загроз життю і здоров’ю депутатів. Далі на kryvyi-rih-yes.

За останні 4 роки у Кривому Розі кілька депутатів стали об’єктами незаконних та агресивних дій через виконання своїх обов’язків, зокрема в частині протидії корупції в сфері земельних відносин та приватизації комунального майна, припиненні діяльності незаконних АЗС та порушень у сфері автомобільних пасажирських перевезень тощо.

Вчора, 26 лютого криворізькі депутати провели прес-конференцію для місцевих ЗМІ, на якій були присутні депутати: Андрій Немченко, Катерина Шаповалова, Антон Петрухін, які постраждали від дій невідомих та Людмила Бурман , яка курувала захід.

«Мова йде про фізичний влив, і в такій ситуації мовчати не можна. Сьогодні це може стосуватися кожного і виникає питання: «Хто наступний?» Сьогодні наше звернення підписали 33 депутати з різних політичних сил. Це говорить про те, що проблема має системний характер, і це починають розуміти різні депутати», – повідомила Людмила Бурман.

Від протиправних дій постраждали кілька депутатів міськради

Упродовж  каденції депутатів Криворізької міської ради  7-го скликання кілька  мали місце численні перешкоджання депутатській діяльності. У травні 2018 року групою невідомих осіб біля приватного будинку скоєно напад на депутата Андрія Немченка.  Вони вибігли з автівки, вдарили його по голові, бризнули перцевим газом в обличчя і зникли з місця пригоди. Сам Андрій напад на себе пов’язує із своєю депутатською діяльністю, зокрема з активною правороз’яснювальною та правозахисною діяльністю в сфері ЖКГ міста та протидією незаконним діянням монополістів на ринку.

«Останні 4 роки я займався тим, що розбирався з нашим монополістом «Криворіжгазом». Напад на мене пов’язую тільки з цим. Бізнесу у мене немає. Зараз справа фактично знаходиться у Донецькій області. Про це є повідомлення. Крім цього всі напади на депутатів та активістів у 2018 року розслідується слідчими Донецької області. Зрозуміла  логіка – щоб цю справу ніколи не розкрили. Я думаю, якби поліція дійсно займалася розкриттями, то вже були б відомі імена всіх винних. Сподіваюсь, що новий керівник нашої поліції розкриє ці справи і результати ми побачимо. Стосовно моєї справи, я намагаюся зробити все, щоб воно повернулося сюди», – говорить депутат Андрій Немченко.

У грудні 2019 року був облитий легкозаймистою вибухонебезпечною речовиною та підпалений автомобіль, що перебував у постійному користуванні депутатки Катерини Шаповалової. Відкрито кримінальне провадження, Катерину визнано потерпілою стороною. Вчинений злочин Катерина пов’язує виключно із своєю депутатською та громадською діяльністю, зокрема викривальними заявами щодо розкрадання комунального майна і махінацій в сфері земельних відносин. Злочин не розкритий.

«24 грудня  2019 року на пленарному засіданні було вперше винесене питання про  приватизацію парковки, яка знаходиться за адресою: проспект Поштовий, 12а ТОВ , яке знаходиться на вулиці Німецька. Стосовно того, що відбувається приватизація 16 соток землі в самому центрі міста, я запропонувала зняти це рішення з порядку денного, попросила колег з інших фракцій і груп не підтримувати це незаконне рішення. Цю ділянку поспіхом на останній сесії хотіли приватизувати. На щастя, рішення не підтримали. 27 грудня, коли я приїхала на своєму авто до своєї громадської приймальні, близько 17-ї години невідомі підпалили моє авто. Я звернулася до МВС, Президента України і Генпрокуратури. Слідство триває. На сьогодні ніяких дій стосовно виконавців і замовників немає. Було також пошкоджено 6 камер спостереження біля мого офісу», – розповідає Катерина Шаповалова.

У лютому 2020 року облили горючою сумішшю і посеред робочого дня підпалили автомобіль, що перебуває у власності депутата Антона Петрухіна. Як зафіксували камери відеоспостереження, підпал здійснила злочинна група в складі трьох осіб. Відкрите кримінальне провадження за статтею «Умисне знищення або пошкодження майна». Депутат підозрює, що підпал організували люди, які займаються нелегальним виготовленням і продажем пального на території Кривого Рогу та здійснили рейдерське захоплення одного із державних підприємств, про що він як представник територіальної громади інформував правоохоронні органи.

«На даний момент авто знаходиться в Саксаганському райвідділі поліції. Підпал здійснили три людини. Двоє розливали суміш. Третій підпалював. Підпалювачі потрапили на відео камер спостережень. Один з людей ходив біля корпусу до того, як я приїхав. Мене відслідковували. Питання мотиву поки що невизначено чітко, мені ніхто не погрожував. У мене є здогадки, хто це міг зробити. Крім екологічних питань я цілеспрямовано займався нелегальним виробництвом і збутом нелегального пального у місті», – розповідає Антон Петрухін.

За словами депутата, він за власний кошт зробив аналіз такого пального і виявилося, що воно при використанні вдвічі шкідливіше для повітря ніж легальне.

Також  у депутатському зверненні йдеться про те, що упродовж останніх чотирьох років у Кривому Розі мали місце факти жорстокого побиття депутатів районних у місті рад, помічників депутатів різних рівнів, активних представників громадянського суспільства.

Вимоги депутатського звернення

«Цей факт змушує нас звертатися до вищого керівництва правоохоронних органів щодо розкриття вже скоєних злочинів проти депутатів та висловлюємо впевненість, що таке втручання, а особливо розкриття резонансних злочинів сприятиме їх упередженню в майбутньому, нерозкриті ж злочини  проти депутатів місцевих рад, які діяли в інтересах територіальної громади, розцінюємо, як форму тиску на весь депутатський корпус  і спробу його залякування», – йдеться в зверненні депутатів.

Депутати вимагають створити слідчу групу з представників правоохоронних органів різних рівнів з метою розкриття злочинів, скоєних проти депутатів, провести розслідування цих злочинів, сприяти визначенню та покаранню винних осіб та інформувати криворіжців про хід розслідування та його результати під час прес-конференцій для ЗМІ.