П’ятниця, 20 Травня, 2022

Вони повертаються: бойові знамена, вилучені правоохоронцями за порушення Закону про декомунізацію, повернулися в музей Кривого Рогу

В історико-краєзнавчий музей повернули бойові знамена, які правоохоронні органи вилучили ще два роки тому після параду, присвяченому 74-й річниці з дня визволення Кривого Рогу від нацистських загарбників. Далі на kryvyi-rih-yes.

Нагадаємо, що правоохоронці відреагували на скарги громадян, стосовно появи знамен з забороненою символікою на параді. Тоді з приводу цього розгорівся великий скандал, а одного з керівників військової частини 3011 звільнили з посади за те, що його підлеглі марширували з прапорами на параді.

Два роки прапори, які належать Криворізькому історико-краєзнавчому музею, знаходились на експертизі. Наразі відомі її висновки.

“Надані на дослідження три прапори – 371-го бомбардувального авіаційного полку, 127-го інженерно-саперного батальйону, 1078-го гаубичного артилерійського Криворізького ордена Богдана Хмельницького полку – є автентичними. Стяги належать до культурних цінностей, що мають історичне значення”, – говориться у висновку експертів.

Такий висновок доводить, що дані бойові знамена є історичною цінністю і оригіналом бойових знамен, а отже не підпадають під Закон України “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки”.

Учора, 26  лютого, прапори повернули до музею і вони зайняли там своє звичне місце.