П’ятниця, 20 Травня, 2022

Пільговий проїзд по посвідченню УБД: у Кривому Розі бійці АТО перевірили, як він працює

Останнім часом у Кривому Розі бійці АТО і ООС почали скаржитися на те, що маршрутники відмовляють їм у пільговому проїзді, хамлять, або не зупиняються, коли бачать людей у формі, що стоять на зупинці. Далі на kryvyi-rih-yes.

«У зв’язку з систематичними відмовами водіями маршрутних таксі у безкоштовному перевезенні учасників бойових дій в Кривому Розі,  що є грубим порушенням правил пасажирських перевезень, деякі побратими виступили з пропозицією зібратися, трохи поїздити деякими маршрутами нашого міста, та провести профілактичну бесіду з водіями, що до недопущення ними грубих порушень при наданні послуг з перевезень», – запропонував учасник АТО Олександр Пастухов.

Сказано – зроблено. Група бійців з УБД провели рейд з метою виявлення «неввічливих» маршрутчиків та проведення з ними профілактичної бесіди.

«За день рейду ми перевірили чотири машини. Спершу ми цілеспрямовано йшли перевіряти водія, на якого отримали найбільше скарг. У маршрутку зайшли одразу 9 бійців АТО з посвідченнями УБД. Побачивши нас, водій, який постійно прирікався і хамив бійцям раніше,  цього разу не сказав ні слова. Думаю, висновки він зробив», – розповідає організатор акції активіст Антон Кравченко.

Далі бійці розділилися на групи, заходили по одному, потім ще по двоє, фіксуючи своє перебування в маршрутці на відео.

«У більшості випадків маршрутники вже були попереджені про наш рейд, спрацювало «сарафанне» радіо. Ми плануємо проводити подібні рейди систематично, щоб криворізькі маршрутчики вчилися виконувати Закон України»,   – розповідає Антон Кравченко.

«Місцевій владі треба в найкоротші терміни вирішити ситуацію з перевізниками! Ми нічого не просимо з особистих кишень водіїв чи власників а тільки вимагаємо виконання Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – говорить учасник рейду, боєць 40 БТО «Кривбас» Володимир Янович.