Неділя, 26 Червня, 2022

У Кривому Розі боєць АТО відсудив у Міноборони 200 тисяч гривень

У Кривому Розі завдяки юристам  Криворізького місцевого центру  з надання безкоштовної правової допомоги бійцю АТО вдалося добитися законної виплати від Міністерства оборони України у розмірі 200 тисяч гривень, пише kryvyi-rih-yes.com.ua.

Річ у тому, що криворіжець  під час війни на Сході України отримав поранення під Іловайськом. У 2015 році, після лікування боєць АТО отримав висновок МСЕК про те, що втратив 25%  працездатності. Тим не менш інвалідність встановлена не була.

Через деякий час здоров’я чоловіка погіршилося. Наступного року він отримав інвалідність 3-ї групи внаслідок поранення, яке отримав при виконанні військових обов`язків.

Коли у 2017 році криворіжцю було  встановлено 2 групу інвалідності. Боєць також отримав право на отримання виплат, проте Міністерство оборони відмовило йому в цьому. Аргументом стало те, що з того моменту, як йому було встановлено первинну втрату працездатності минуло більше 2-х років.

Підставами прийняття цього рішення є абз. 2 п. 4 ст. 16-3 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” і п. 8 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975, а також те, що ІІ група інвалідності встановлена позивачу (01.12.2017) понад дворічний термін після встановлення ступеня втрати працездатності (19.03.2015)», – зазначили в Міноборони.

Втім криворізькі юристи побачили в такій відмові порушення Закону№2011 в п. 4 ст. 16-3. В пункті Закону говориться про те, що якщо військовослужбовцю буде встановлено вищу групу інвалідності після первинного встановлення, то він зможе отримати допомогу від Міноборони у більшому розмірі, і така виплата має проводитися, враховуючи раніше виплачену суму.

Тож на підставі цього криворіжець виграв судовий позов .

 Суд зобов`язав Міністерство оборони України призначити бійцю АТО з Кривого Рогу одноразову грошову допомогу та виплатити одноразову допомогу розмірі 300-кратного прожиткового мінімуму, який встановлено законом для працездатних осіб, з урахуванням проведених виплат.

Криворіжець має отримати 200 тисяч гривень.