Неділя, 26 Червня, 2022

Кривий Ріг відвідав представник Мінекології

Сьогодні, 20 липня, Кривий Ріг з робочим візитом відвідав заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець. Про це повідомляє управління преси та внутрішньої політики міськвиконкому, пише kryvyi-rih-yes.com.ua.

За повідомленням прес-служби міськвиконкому замміністра побував у Криворізькому відділі державної екологічної інспекції де, планується створити Офіс чистого довкілля.

У 2019 році підприємства Кривого Рогу сплатили 244 млн грн екологічного податку, з яких тільки 61 млн грн (25%) фактично зараховано до міського фонду охорони навколишнього природного середовища – єдиного джерела фінансування невідкладних заходів з вирішення загальноміських екологічних проблем. Крім того, з 2019 року до державного бюджету зараховується 100% екологічного податку за викиди двоокису вуглецю. Торік підприємства сплатили за викиди двоокису вуглецю майже 143 млн грн, але з цих грошей місто не отримало ні копійки.

Від Кривого Рогу  до Президента України та голови  Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування  були відправлені Законопроєкти, якими пропонується внести зміни до Податкового та Бюджетного кодексу,стосовно збільшення ставок екоподатку в 1,5 рази, надходження до міського бюджету екологічного податку в розмірі 50%, у тому числі – екологічного податку за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю.

У разі прийняття запропонованих законопроєктів, майже вп’ятеро зростуть надходження до міського фонду охорони навколишнього природного середовища – на 227,7 млн грн, тобто з 60 млн грн до майже 300 млн грн.

Слід зазначити, що у Кривому Розі з 2016 року до 2025 року діє міська екологічна програма . Нею передбачено 178 заходів. Одним із напрямків є моніторинг стану повітря. За ці роки вдалося зменшити кількість викидів у Кривому Розі на 32%.

На разі, у місті встановлені та функціонують 28 автоматизованих постів, з яких: 5 – міські, 23 – промислових підприємств, що встановлені на межі санітарно–захисних зон».

У рамках міської екологічної програми у 2018-2019 роках виконана оцінка ступеня забруднення атмосферного повітря, ідентифікації та інвентаризації основних джерел викидів забруднюючих речовин ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” і ПАТ “ПівдГЗК”, а також гірничо-металургійних підприємств центральної та північної частин міста. Проведено розрахунки збитків через витрати на лікування хвороб, пов’язаних із забрудненням атмосферного повітря.