Субота, 2 Липня, 2022

Партія “Українська перспектива”: хто фінансував політичний проект Вілкула та хто в підсумку опинився в міськраді

Партію “Блок Вілкула” Українська перспектива “на Дніпровщині та в Кривому Розі просували, використовуючи останні досягнення передвиборчих технологій. Зокрема, використовували однойменний благодійний фонд Вілкула-молодшого “Українська перспектива”. Така “фішка” не могла не спрацювати,. А крім того, таким чином, організатори кампанії вбили й другого зайця — якісно замели  сліди фінансування при “засіванні” регіону, пише kryvyi-rih-yes.com.ua.

Розповідаємо, що за партія така, як вона презентувалася її керівниками та хто реально увійшов у криворізьку міськраду.

Що посієш те й пожнеш

По суті, підготовка “грунту” в регіоні почалася ще до початку офіційної передвиборчої кампанії. Так, на хвилі епідемії COVID-19 навесні 2020 році фонд “Українська перспектива” передав близько 800 тис. одиниць індивідуального захисту для населення, до 9 Травня — продуктові набори для пенсіонерів, на Великдень — подарунки медикам і навіть пацієнтам і це далеко не всі “вливання” в електорат.

Потрібно сказати, що Вілкули не скупилися — фонд “працював” цілодобово не тільки по Кривому Рогу та району, а й по всій області.

Далі, в кінці червня 2020 року партія “Перспектива” провела “раптовий” ребрендинг та перетворилася в “Блок Вілкула” Українська перспектива”. Схожість назви партії з благодійним фондом, звичайно, “випадкова”, але саме завдяки цій “випадковості” розібрати, де закінчується фонд і починається партія стало абсолютно неможливо.

До слова, свою партію Юрій Вілкул позиціював, як регіональну, яка буде захищати свою землю. Від кого? Питання риторичне. Звичайно, від київської влади та МВФ, що займаються свавіллям на рідній Дніпровщині.

Світ не без добрих людей

Офіційне джерело фінансування партії Вілкула — дніпровська обласна організація, куди надходять основні внески, а офіційні спонсори — підприємці, члени ОПЗЖ, “ритуальні бізнесмени” та сім’ї комунальних підприємств облради.

До відома, у березні 2021 р. НАЗК виявив у звітах “Блоку Вілкула” серйозні порушення порядку фінансування кандидата. Матеріали перевірки надіслані до Національної поліції.

Згідно звітних документів головний донор партії на сьогодні — Олександр Вілкул, який вніс 1.7 млн ​​грн. Далі йдуть, Микола й Злата Богомази, які пожертвували  по 370 тис. грн. кожен Злата Богомаз на сьогодні — керівник “Перещіпентеплоенерго”, її чоловік після сплати “добровільного” внеску став власником “Газсервіскомпані”, що займається облаштуванням водогонів і систем опалення в регіоні.

Наступний “меценат” — дружина заступника генерального директора комунального підприємства “Дніпротеплоенерго” Анна Бикова. Вона теж не поскупилась й перевела партії Вілкула  — 370 тис. грн.

Цікавий факт, офіційний річний дохід її чоловіка — 667 тис. грн., Тобто виходить, що дружина буквально залишила сім’ю без засобів існування. Єдине, що радує — це те, що у результаті сам Артур Биков став депутатом від “Української перспективи” в Дніпровській райраді.

У фінансовій звітності також значиться, що “рядові” жителі Кривого Рогу перерахували  партії — 1.2 млн грн. Однак при детальному розгляді виявляється, що з якоїсь дивної випадковості всі ці люди входять в оточення Сергія Смєлого, колишнього помічника нового мера Костянтина Павлова, а нині депутата Криворізької міськради від ОПЗЖ.

Тут рекорд благодійності належить приватному підприємцю Валентині Савченко, що спеціалізується на монтажі водопроводів і опалення — 149 тис. грн. минулого року фартова бізнес-леді виграла тендерів на 800 тис. грн, а в цьому році управління комунального господарства Саксаганського р-ну планує укласти з нею договір на 2 млн грн.

Недалеко відстали від Савченко: підприємець-будівельник Сергій Гутовський — 148 тис. грн.(отримав за 2 роки держзамовлень на 700 тис. грн), керівник кількох приватних підприємств та громадських організацій (наприклад, “Синергія” – співзасновник Сергій Сміливий) Ірина Шуклина — 147 тис . грн, співвласник “Метгорінжінірінг” і колишній бізнес-партнер Смєлого Андрій Коваленко — 137 тис. грн. Список можна продовжувати, але й з наведених фактів зрозуміло, ким насправді є “звичайні” мешканці Кривого Рогу та навіщо їм це було потрібно.

Хто в теремі живе?

Партія “Блок Вілкула:Українська перспектива” на виборах до криворізької міськради отримала понад 35% голосів і увійшовши в коаліцію з ОПЗЖ (16%) склала більшість. За словами Вілкула-молодшого, завдання партії — захищати криворіжців від усіх напастей. Представляємо найбільш колоритних “захисників”, щоб позбавити від ілюзій навіть самих довірливих співгромадян.

Юрій Вілкул — людина великих заслуг і розуму, а також найбагатший пенсіонер міста з офіційним річним доходом понад 1.5 млн грн.

Свистухін Володимир. Офіційно не працює і пенсію не отримує. Насправді Володимир Анатолійович керує компанією “Променергогрупп”, що торгує електронікою, обслуговує електрообладнання та займається будівництвом.

Фіщенко Ярослав. Ярославу 21 рік, він безробітний і великих справ за ним не має, на відміну від його тата Олександра Фіщенко — колишнього начальника обласного Управління по боротьбі з організованою злочинністю, заступника Юрія Вілкула та помічника тоді ще депутата Костянтина Павлова.

Кулішова Наталія — ​​директор Політехнічного професійного коледжу, колишній депутат Інгулецької райради. Відзначилася тим, що при офіційному доході у 400 тис. грн на рік пожертвувала на виборчу кампанію Олександра Вілкула за малим не 100 тис. грн.

Тюріна Тетяна. При реєстрації в ЦВК офіційним місцем роботи вказала посаду заступника президента Академії гірничих наук. До відома, під “дахом” цієї громадської організації Юрій Вілкул створив акціонерне товариство по “просуванню” криворізької залізної руди на світові ринки. Сама Тетяна Олександрівна не значиться серед вчених і академіків, але володіє часткою власності на декількох підприємствах, пов’язаних з екс-мером Кривого Рогу.

Це далеко не повний список “захисників”, але нам здається його цілком достатньо, щоб усвідомити, що ці люди будуть представляти та захищати в міськраді виключно себе й свій бізнес, а проблеми звичайних людей в порядку денному їх каденції не вказані.