Неділя, 26 Червня, 2022

Іван Баканов: як ревізор став главою СБУ та що з цього вийшло

Весною 2019 року в Україні змінилося керівництво країни та був обраний новий президент — Володимир Зеленський. Ця подія мала великий резонанс, як через особистість самого переможця президентських перегонів — актора-коміка та власника кіностудії “Квартал 95”, так і через череду кадрових призначень, що відбулися після його інавгурації. Так, багато відповідальних посад дісталося людям, заслуга яких полягала лише в тому, що вони були земляками президента, пише kryvyi-rih-yes.com.ua.

Одним з таких “щасливчиків” виявився й друг дитинства Зеленського — Іван Баканов, що став керівником Служби безпеки України. Поговоримо про історію його успіху, з якої випливає, що друзів навіть в дитинстві треба вибирати правильних.

І ревізор, і прокурор

На жаль, Іван Баканов непублічна персона й, відповідно, інформації про те, чим він захоплювався в дитинстві та ким мріяв стати у вільному доступі немає. При цьому відомо, що Баканов — друг дитинства Володимира Зеленського, вони жили в одному під’їзді. І дружили не тільки вони, а й їхні батьки. Батько Баканова, як і батько Зеленського викладач, але не в університеті, а в звичайній школі.

Після закінчення школи хлопці поступили в один виш, але на різні факультети, Зеленський на юридичний, а Баканов на “облік та оподаткування”, де й отримав спеціальність бухгалтера-ревізора.

Потім на якийсь час доля розвела друзів, Зеленський пішов у шоу-бізнес, а Баканов вступив до столичного вишу — “Академія праці та соцвідносин”, який закінчив за спеціальністю “суд, адвокатура, прокуратура”.

Друг не залишить в біді

По завершенні навчання, Іван Баканов пішов в бізнес. Відомо, що деякий час він працював у приватній компанії, що займалася розвитком “зеленої енергетики”. Фірма Баканова володіла кількома малими гідроелектростанціями, на які одночасно поклали око “серйозні” люди. У компанії почалися проблеми з рейдерами. Природно, все це торкнулося й Баканова. І коли, за його словами, в критичний момент нікого не виявилося поруч, Зеленський простягнув йому руку допомоги та взяв на посаду юриста в “Квартал 95”.

Однак на цьому допомога друга дитинства не закінчилася. На початку 2013 р. Баканов стає керівником ТОВ “Квартал 95”, а до кінця року вже очолює однойменну студію, що випускає повнометражні фільми і телевізійні серіали.

Велика політика

У грудні 2017 року в політичному житті країни відбулася подія, якій на той момент ніхто не надав значення — маловідома “Партія рішучих змін” змінила назву на “Слугу народу”. А очолив організацію все той же Іван Баканов.

На цій посаді він перебував понад 2 років і однозначно впорався з поставленим завданням — розкрутив бренд і вивів партію в топ політичних сил країни. Тож не дивно, що саме йому Зеленський довірив керівництво виборчою кампанією, а після перемоги на виборах зробив Баканова керівником СБУ.

Замість епілогу

З того часу минуло майже 2 роки. Багато що в країні змінилося й багато людей, призначених Зеленським на початку своєї каденції, покинули свої пости. Однак Баканов займає все ту ж посаду і, судячи з усього, у президента до керівника СБУ особливих претензій немає. 

Чи стала Служба безпеки працювати краще? Експерти по-різному оцінюють результати керівництва Баканова, але, одноголосно відзначають, що кардинальних змін в роботі СБУ не відбулося.

 Втім, можливо, становище змінить законопроект Івана Баканова “Про СБУ”, прийнятий ВР в кінці 2020 р.? Що ж, поживемо, побачимо.