Неділя, 26 Червня, 2022

Здійсни свою мрію, у Кривому Розі йде подача ідей на конкурс “Громадський бюджет”

Громадський бюджет-це засіб для активних городян для того, щоб вони могли змінювати своє місто на краще. Городяни можуть пропонувати свої ідеї щодо вдосконалення свого міста у вигляді проекту-ініціативи, де конкретно розписана мета, поставлені завдання і розрахований бюджет. В кінцевому підсумку проекти, які набрали найбільшу кількість голосів методом електронного голосування будуть реалізовані, пише kryvyi-rih-yes.com.ua.

Вперше таку технологію в Україні випровадили в 2015 році і лише в трьох населених пунктах країни. Зараз в конкурсі проектів в своєму населеному пункті можуть взяти участь жителі більш ніж 85 міст.

У загальній кількості населених пунктів країн Латинської Америки, США, Китай Європи такий захід проводять в 210 містах. Ще ГБ в Канаді є дуже популярним і дієвим способом надання влади жителям різних міст. У Польщі, наприклад, така практика використовується з 2013 року тільки в Кракові.

Особливості

Це щорічний конкурс і з кожним роком фонд конкурсу збільшується, змінюються деякі правила, додається щось нове, інакше кажучи місцева влада завдяки діалогу з жителями Кривого Рогу весь час покращують його. Наприклад, в 2021 році до конкурсу додали додаткові категорії участі, такі, як: “Спорт”, фонд який виділяють на цю категорію становить 2,52 мільйона гривень, а сам бюджет проекту не може перевищувати суму 300 тисяч гривень, “Культурно-розважальні інновації “, бюджет якого 1,5 мільйона гривень, а проект може бути складений на суму в 500 тисяч гривень,” Безпека криворіжців “, передбачає фонд на 3 мільйони гривень, а сам бюджет проекту на 300 тисяч гривень. Одну категорію “Муніципальні проекти” переробили в “Благоустрій мікрорайонів”, фонд передбачає фінансування в розмірі 7,98 мільйона гривень, сама категорія поділяється на великі проекти, бюджет яких може бути до 1,4 мільйона гривень і маленькі, бюджет може становити до 500 тисяч гривень. Роком раніше конкурс поповнився категоріями, які не передбачають співфінансування від автора “Молодіжні проекти” і “Соціальні проекти”, але наприклад в категорію молоді може податися криворіжець вік якого від 18 років до 35 років, а в соціальні – внутрішньо переміщена особа. З усіма деталями, які варто знати, при написанні і подачі ідеї, можна на офіційному сайті конкурсу.

Як подати

У цьому 2021 року також прибрали письмову подачу ідей, тепер автори можуть самостійно розрахувати бюджет і подати його в електронному вигляді на офіційному сайті. Подача проектів здійснюється з 26 липня 2021 року по 5 вересня 2021 року до 23:59 ночі.

Якщо виникають труднощі з написанням проекту організатори ГБ так само влаштовують і тренінги, де всі бажаючі мешканці та потенційні учасники можуть навчитися грамотно скласти проект.

Після чого необхідно придуману ідею віднести до однієї з категорій проектів, наприклад, якщо це благоустрій двору, району і так далі, відповідно це категорія “Благоустрій районів”, якщо проект націлений на розвиток спорту, проведення різних змагань, його можна віднести до категорії “Спорт “.

Після того як ідея і її бюджет готовий, це все необхідно завантажити на офіційний сайт ПРО, перед цим ознайомившись з усіма правилами.

Після перевірки проекту буде здійснюватися 14-денне голосування. У цей період автору проекту необхідно зібрати якомога більшу кількість голосів від криворіжців для того, що проект профінансували.