Неділя, 26 Червня, 2022

Мер Кривого Рогу Вілкул причетний до кримінального угруповання?

Обшуки в міській раді Кривого Рогу та керівників ряду місцевих підприємств проводяться в справі про використання державних коштів за договорами про виконання ремонтних та будівельних робіт. Про це повідомив заступник прокурора Дніпропетровської області Роман Токар. Також першому заступнику міського голови Кривого Рогу Євгену Удоду оголошено підозру в причетності до організованого злочинного угрупування і розкраданні бюджетних коштів в особливо великому розмірі. Про це стало відомо від генерального прокурора Юрія Луценка. Детальніше про випадки криміналу в міській раді читайте в нашому матеріалі на kryvyi-rih-yes.

Мер Кривого Рогу – злодій?

За словами Романа Токаря, перевіряють законність використання бюджетних коштів, виділених міськрадою, більше ніж 200 мільйонів гривень – за договорами про виконання ремонтних та будівельних робіт. Було встановлено, що в переважній більшості стороною контрактів були одні й ті ж підприємства, і велика частина коштів була перерахована на користь фіктивних підприємств.

Прокурор уточнив, що саме ці обставини перевіряють шляхом слідчих дій. Слідчою групою було проведено ряд обшуків за місцем знаходження та місцем проживання службових осіб, а також в міській раді. Перевірялися на причетність до скоєння кримінального правопорушення службові особи Криворізької міської ради. Так, це глава, його заступники, керівники департаментів та управлінь міськради – благоустрою, капітального будівництва, містобудування тощо.

Зараз не можна говорити, про те, що сума 200 мільйонів гривень вкрадено (з держбюджету). Це та сума, яка виділялася бюджетом через розпорядника Криворізької міської ради протягом усього року, однак значна частина цієї суми білого перерахована на фіктивні підприємства – і слідчим шляхом ці питання перевірялися.

обшук

За словами Токаря, ці кошти були перераховані на виконання будівельних робіт на об’єктах нерухомості в Кривому Розі протягом минулого року. Даних про перешкоджання слідчим з боку мера Юрія Вілкула у прокуратури немає. Службові особи міської ради перебували в цей час на своїх робочих місцях, слідчі дії тривали без перешкоди з їхнього боку.

Обшуки в мерії міста

Що стосується Євгена Удода, то за словами генерального прокурока зараз в Кривому Розі йдуть обшуки та інші слідчі дії. Встановлено, що члени ОЗУ загрожували життю окремих посадових осіб міськради.

На підставі отриманих доказів поки оголошені підозри: Удода Є.Г. – перший заступник міського голови, Михаленко А. П. – неофіційний власник ТОВ Биф Будінвест, Гнатовського П. П. – начальник управління містобудування та архітектури виконкому міської ради, Лисенко І. П. – начальник відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому міської ради, Стеблянко О. В. – директор ТОВ Биф Будінвест.

Повідомляється, що частина з цих осіб оголосили в розшук з метою арешту. Луценко закликав жителів, бізнес і службовців міста надати свідчення про поки ще невідомі факти незаконної діяльності цих та інших членів ОЗУ.