Субота, 2 Липня, 2022

Пошуковці з Кривого Рогу піднімають з-під землі бойовий літак і останки загиблого екіпажу

Вчора, 17 червня, в місті Долинська Кіровоградської області, стартувала пошукова експедиція, в якій беруть участь пошуковці з Кривого Рогу. З-під землі піднімають радянський літак-штурмовик ІЛ-2, збитий нацистами в грудні 1943 року поблизу Долинської. Далі на kryvyi-rih-yes.

Проводять роботи члени Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна пам’ять», в тому числі Криворізька група Історико-пошукового загону« Пошук-Дніпро », яку очолює керівник ВГО« Союз «Народна пам’ять» – Ярослав Жилкін.

Історія

«У далекому 43-му, в небі над Долинською, Кіровоградської області, йшли повітряні бої. Чотири машини ІЛ-2 не повернулися до точки вильоту. Чотири екіпажу вважаються зниклими безвісти. Кілька тижнів тому місцеві жителі натрапили в землі на уламки одного з штурмовиків. Новина поширилася швидко, дійшла і до мародереров. Ті почали остаточно знищувати уламки бойової машини, виколупуючи колірмет. Дізнавшись про це, до пошуковиків і звернувся Сан Санич (ред. – Олександр Іванов). Наші хлопці з “Пошук-Дніпро” (Кривий Ріг) приїхали на розвідку і виявилося, що “чорні”, не помітивши цього, викопали і кинули на бруствері фрагменти черепа. Значить це хтось із членів екіпажу. Значить – хлопці не встигли покинути літак перед падінням», – повідомила член пошукової групи, журналіст Вікторія Сімкина.

Долинська РДА підготувала всі необхідні документи для проведення пошукової операції і пошукові роботи стартували. В експедиції беруть участь пошуковці з Кривого Рогу, Києва та Кіровоградської області, а також допомагати будуть жителі Долинської.

«За номерним знаком літака можна встановити, хто входив до складу екіпажу цього літака. Якщо особи загиблих встановлюються, ми шукаємо родичів і зв’язуємося з ними і вже вони вирішують подальшу долю цих останків. Якщо особу неможливо встановити, то останки перезаховують в одній з братських могил в цьому районі », – повідомила прес-секретар організації« Союз «Народна пам’ять» Дарина.

Триватиме експедиція кілька днів. Підйом літака буде відбуватися за підтримки Долинської РДА та міської ради.