Неділя, 26 Червня, 2022

Як криворіжці підтримують тих, хто пережив жахи окупації?

Під час повномасштабної війни в Україні у 2022 році, Кривий Ріг став прихистком для багатьох переселенців.Сюди приїжджають люди із сусіднього тимчасово окупованого Херсону, а також із Маріуполя, Донбасса, Луганська та Запорізької області. Лише за офіційними даними місцевої влади на Криворіжжі проживає близько 60 тисяч біженців, а насправді ця цифра значно більша. Більшість із цих людей перебувають у складному психологічному стані, тому благодійні організації міста та небайдужі криворіжці приходять на допомогу. 

Про благодійний центр “Шелтер+” у Кривому Розі

“Шелтер+” – це криворізький культурно-громадський центр, який об’єднує у собі команду талановитих волонтерів. У центрі працюють кваліфіковані педагоги, музиканти, актори, журналісти, спортсмени, фотографи та просто люди із активною громадською позицією. До війни, повідомляє сайт kryvyi-rih-yes, центр приділяв багато уваги дітям-сиротам або малюкам із малозабезпечених сімей, а після повномасштабного вторгнення почав допомогати і переселенцям. Команда “Шелтер+” націлена на те, щоб розвивати дітей та молодь цікаво та креативно. 

“Шелтер+” став ще однією організацією у Кривому Розі, яка влаштовує творчі заходи та свята для дітей, чиї сім’ї залишили свою домівку, щоб врятуватися від війни. Малеча більш гостро сприймає всі події, які відбуваються у нашій країні, дуже сильно відчуває переживання та страхи батьків. Щоб реабілітувати дітей та підлітків після потрясінь, волонтери із “Шелтер+” постійно проводять для них майстер-класи і творчі заходи. 

На такі сімейні свята щоразу приходять близько 100 родин переселенців.

Настільні ігри, читання книжок та театр: як підтримує малечу “Шелтер+”?


Одна із співорганізаторів благодійних дитячих заходів Ірина Роік розповіла, що зараз дуже багато українців недооцінюють важливість моральної підтримки, але вона потрібна так само, як і матеріальна. Відчувати депресію, тривожність, відчай або будь-які інші негативні почуття нормально. Основною метою “Шелтер+” є подбати про ментальне здоров’я переселенців, подарувати дітям позитивні емоції та щасливе дитинство, незважаючи ні на що. 

На сімейних святах від культурно-громадського центру дітям та підліткам пропонують розваги на будь-який смак. Американська організація “Нова Юкрейн” підтримує волонтерів у добрих справах, тому передає для центру дитячу літературу, іграшки та настільні ігри. Для наймолодших відвідувачів заходів книжки читають волонтери, а режисерка криворізької театральної студії “Ванільні гойдалки” та волонетерка центру “Шелтер+” створила із читання справжню театральну виставу.  

Діти, яким вдалося відвідати один із заходів культурно-громадського центру, отримують купу приємних вражень і спогадів. Юна переселенка Поліна із Нововоронцовки встигла знайти у Кривому Розі друзів і тепер часто відвідує розважальні заходи у центрі разом із ними.  Поділився своїми враженнями і Нестор із Великої Олександрівки, що на Херсонщині. У Кривий Ріг він із родиною приїхав ще у квітні і з тих пір не пропускає майже жодного свята або майстер-класу від “Шелтер+”.