Четвер, 19 Травня, 2022

Прес-конференція Військової адміністрації Кривого Рогу: яка ситуація у місті

9-го березня 2022 року Військова адміністрація Кривого Роду давала прес-конференцію щодо ситуації, що склалася в Кривому Розі. Вступне слово було за начальником Військової адміністрації міста Вілкулом О. Ю. Він подякував кожному криворіжцю, який приєднався до захисту рідного міста, хтось пішов до армії, хтось до територіальної оборони, хтось записався у волонтери, а хтось допомагав зі зміцненням міста. Жителі Кривого Рогу об’єдналися в одне ціле для захисту рідного міста та своєї держави. Далі на kryvyi-rih-yes.com.ua.

Безпека міста

По периметру Кривого Рогу під ретельним контролем армії, нацгвардії та територіальної оборони ведеться охорона міста. У самому місті ситуація повністю контрольована поліцією, наряди було спеціально посилено. Місто досить укріплене. Головним завданням є охорона міста та не пропуск російських загарбників у середину міста. Під контролем і ситуація, яка перебуває у ста кілометровій зоні навколо Кривого Рогу.

Російські окупанти знаходяться з боку Нової Каховки, Баштанки та Берестова. Раніше окупантами було здійснено дві спроби захопити Кривий Ріг:

  • 1-й транспортник і 3-штурмовики російських окупантів намагалися сісти в криворізькому аеропорту, але злітно-посадкова смуга була заблокована, тому вони не змогли здійснити висадку;
  • колона російських окупантів рухалася у напрямку Кривого Рогу з боку Миколаєва, але в районі Баштанки їхня колона була розбита українськими вертолітниками.

Життєзабезпечення Кривого Рогу під час воєнного стану

На даний момент у Кривому Розі немає проблем із продуктами харчування, а також із забезпеченням харчування українських захисників. Військові та біженці забезпечені житлом, містом здійснюються транспортні перевезення, працюють медичні установи.

Нещодавно у Тернах сталася аварія, горіла електрична підстанція, але комунальні служби Кривого Рогу вчасно усунули неполадку та відновили подачу електроенергії та тепла до будинків криворожан.

Медицина та соціальна допомога у місті

Усі лікарні Кривого Рогу продовжують надавати свої послуги мешканцям міста. Медичні установи мають весь необхідний запас різноманітних медикаментів. Також криворіжці активно приєдналися до здачі крові, тому в лікарнях міста є і запас крові.

Окрім цього у Кривому Розі продовжують здійснювати роботу і територіальні центри, в них надають допомогу практично 12-ти тисячам людей похилого віку.

Міська влада також зберегла і соціальні виплати. За лютий виплату вже було здійснено, очікуються виплати за поточний місяць.

Евакуація із Кривого Рогу

Зараз Кривий Ріг та Дніпропетровська область є одними з найнебезпечніших зон. Проте охочі криворіжці та переселенці можуть евакуюватися з Кривого Рогу. Для цього було створено спеціальні інформаційні канали у Телеграмі та Вайбері з розкладом руху поїздів, створено логістику, тому за бажання з Кривого Рогу можна виїхати на Західну Україну чи Польщу.

Біженці з інших міст

У Кривому Розі на даний момент перебуває близько 1,5 тисяч переселенців, які були змушені покинути рідні будинки внаслідок вторгнення російських військ на територію України, бомбардування та обстрілу. Нині вони розміщені у добрих умовах. На 1-й ділянці у Кривому Розі у Народному домі працює спеціальний пункт.

Продукти та гуманітарна допомога

У Кривий Ріг прямує гуманітарна допомога, не так швидко, але вже кілька машин прибуло до міста. Також у Кривому Розі є весь необхідний запас продуктів. За будь-яких обставин криворіжці зможуть купити основні продукти: м’ясо, крупи, хліб та інше.