Субота, 14 Травня, 2022

Скандальна справа КЗРК проти шахтарів. Суд на боці шахтарів

Все почалося з протестів шахтарів. Вони вимагали підвищення заробітної плати з 7 тисяч гривень до 1 тисячі доларів, а також індексацію в доларовому еквіваленті, яку в останній раз проводили ще в 2013 році. Також шахтарі вимагали поліпшення умов праці і усунути атестаційні порушення, пише kryvyi-rih-yes.com.ua.

Протести

Після того як в 2020 році оприлюднили інформацію на сайті КЗРК, про те що підвищення шахтарської зарплати відбудеться всього лише на 10%, шахтарі почали протести під землею з початку вересня 2020 року. Вони вимагали підняття трудових виплат у розмірі 30% абсолютно всім співробітникам. Але на той момент начальство підвищило зарплату всього лише на 10%, а до цього було так само підняття на 10% для робітників, які працюють під землею і на 25% наземним працівникам.

Підземний  страйк шахтарів тривав 43-и доби, внаслідок сторонам вдалося знайти консенсус. Але КЗРК було оголошено, що вони подають заяву в правоохоронні органи, що страйкуючі блокували виробничий процес, майно підприємства, а також виникають простої внаслідок протестів. 417 робітників-шахтарів брали участь в підземних протестах. Позов був поданий до 10-и шахтарів які брали участь в протесті.

На підприємстві внаслідок цих подій були проведені перевірки, за якими виявили аж 190 порушень.

Вердикт

За результатами засідань ще 7 травня було винесено судом вердикт, про те що дії 8-и шахтарів-протестувальників були неправомірними. Але шахтарі не розгубилися і подали апеляцію, їх захист стверджував те, що це був не страйк, а саме мирна акція протесту. КЗРК також не відступив від свого і подав апеляцію у відповідь. У ній вони вказали факт, який, нібито доводить що робочі здійснювали неправомірні дії, який на їхню думку не врахували. КЗРК заявляло з самого старту протестів, що це не мирна акція, а офіційно не оприлюднений страйк.
Але як стало відомо 14 вересня 2021 року суд не схвалив подану апеляцію підприємством і скасував раніше прийняте рішення про визнання шахтарського страйку.