Четвер, 19 Травня, 2022

Позачергові вибори у Кривому Розі з порушенням багатьох стандартів

Комітет виборців України заявляє, що позачергові вибори мера в Кривому Розі не відповідають ні стандартам чесних і демократичних виборів, ні найменшого уявлення про законність. За даними паралельного підрахунку протоколів з мокрими печатками, у позачергових виборах в місті взяли участь 286 600 виборців. Детальніше читайте на kryvyi-rih-yes.

КВУ: вибори в Кривому Розі не відповідають стандартам

Явка склала 55,88% від загального числа виборців, включених до списків. Це на 20% вище, ніж під час другого туру виборів мера 15 листопада 2015 року. За Юрія Вілкула віддали свої голоси 73,09% виборців, за нього проголосували 209 406 криворіжців. Таким чином, позачергові вибори криворізького міського голови закінчилися в один тур.

За Семена Семенченко, кандидата від «Самопомочі», проголосували 10,74% голосів або 30 777 осіб. На третьому місці – Світлана Сова від партії «Сила людей» з результатом 4,6% або 13 190 голосів. На четвертому місці – кандидат від партії «УКРОП» Микола Колесник. Він набрав 4,3% або 12 315 голосів. На п’ятому місці – представник «Народного контролю» Ігор Левицький – 2,58% (7 405 виборців).

Таки чином, за словами генерального директора КВУ Олексія Кошеля, фактично відбулися вибори за стандартами режиму Віктора Януковича з масштабними схемами підкупу, використанням адміністративних ресурсів і іншими порушеннями закону. Як вважає Олексій, в день голосування в Кривому Розі було як мінімум на 25% штучно збільшена явка виборців.

Це відбувалося шляхом «довозу» на ділянки 70-80 тисяч виборців. Переважно це були люди похилого віку, які в ході кампанії отримали від міської влади передвиборчі доплати в розмірі 500 грн. Організацією перевезень займалися структури, близькі до місцевої влади і гірничо-збагачувального комбінатів групи «Метінвест».

вілкул

Порушення під час виборів

Комітет виборців України розцінює технологію «довозу» як непрямий підкуп виборців, а саме надання безкоштовних транспортних послуг, що є порушенням законодавства. Кошель наголосив, що на позачергових виборах криворізького міського голови були порушення, які можна розглядати як масштабний підкуп виборців.

Криворізька міська рада з ініціативи Юрія Вілкула виділив з бюджету міста 50 млн. грн. для надання матеріальної допомоги малозабезпеченим жителям (по 500 грн. для 100 тис. сімей). Оскільки така ініціатива була реалізована в розпал виборчої кампанії, КВУ розцінює це як підкуп виборців і зловживання службовим становищем з боку Вілкула.

Як відомо, на виборах восени 2015 року в Кривому Розі перемогу отримав Юрій Вілкул, який тоді висувався від партії «Опозиційний блок». Однак частина громадськості і деякі нардепи домоглися призначення перевиборів в місті. На виборах 27 березня 2016 року перемогу знову отримує Вілкул, який йшов на вибори самовисуванням. Повторні вибори мера Кривого Рогу проходять через невизнання результатів листопадового туру, де з порушеннями переміг Юрій Вілкул. Протягом декількох місяців місцеві активісти сходилися на центральній площі міста, щоб визначити єдиного альтернативного кандидата.