Четвер, 19 Травня, 2022

Коли відбудуться вибори мера у Кривому Розі?

Як було визначено раніше, вибори голови Кривого Рогу мали 27 березня 2022 року. Відповідний проект було подано народними депутатами від “Слуг Народу” до Верховної Ради. Докладніше на kryvyi-rih-yes.com.ua.

Весною виборів не буде

Але нещодавно стала відома інформація про те, що вибори мера Кривого Рогу не відбуватимуться у березні 2022 року. Ця інформація була повідомлена Головченком Вадимом організатором Громадянської мережі “Опора” у Дніпропетровській області.

За його словами, обрання в крісло мера Кривого Рогу не відбудеться 27-го березня 2022-го року, як було призначено раніше. Кривим Рогом у Верховну Раду було в терміни подано прохання щодо призначення позачергових виборів голови Кривого Рогу через смерть міського голови, а також припинення його повноважень. Тим часом, що вибори вже рекомендували проводити навесні 2022 року, на розгляд ВР клопотання не було винесене.

Відповідно до порядку 25-е січня був останнім днем, коли народні депутати Верховної Ради могли б визначити, коли будуть проведені позачергові вибори Криворізького голови. Але через те, що це питання не було розглянуте на пленарному засіданні, конкретну дату обрання мера Кривого Рогу не було призначено.

Рішення про рекомендацію парламенту визначити позачергові вибори голови Кривого Рогу на осінь 2022 року було винесено Підкомітетом ВР. Тому ймовірно криворіжці зможуть обрати міського голову в жовтні поточного року.

Окрім Кривого Рогу позачергове обрання міських голів відбудеться у 2022 році у таких містах як Бердянськ, Запоріжжя та Сваляві.

Відповідно до законодавства, вибори мали відбутися навесні поточного року. У партії “Слуга Народу” таке перенесення аргументують “необхідністю дотримання всіх норм Виборчого кодексу щодо термінів призначення позачергових виборів”.

На той час деякі ЗМІ інформують про те, що партія “Слуга Народу” для Кривого Рогу та низки інших міст не має відповідних, конкурентоспроможних кандидатів на цю посаду.

Що було раніше

У попередніх виборах, що проходили у Кривому Розі на лідируючих позиціях були Вілкул Ю. Г. та Шевчик Д. В. Перед проведенням другого туру Вілкул Ю. Г. зняв свою кандидатуру з участі у виборах на користь Павлова К. Ю., який у першому турі за кількістю набраних голосів від криворіжців зайняв третє місце У другому турі Павлов К. Ю. обійшов Шевчика Д. У за кількістю набраних голосів і вступив у повноваження міського голови Кривого Рогу.

15-го серпня 2021 року у своєму будинку було знайдено мертвим мера Кривого Рогу Павлов К. Ю., поряд з ним лежала рушниця. Виходячи з попередньої версії слідства, це було самогубство.

У цю інформацію ніхто з криворіжців не вірить. Слід також зазначити, що криворізький журналіст Ігнатенко Олександр, заявляв про те, що мер Кривого Рогу Павлов К. Ю. був убитий на замовлення спецслужб. Про це ж повідомляв і блогер Шарій А. А., про те, що це вбивство. Заяву щодо вбивства висловили і деякі чиновники Кривого Рогу.

За дивним збігом обставин 18-го жовтня 2021 року у власній квартирі був знайдений мертвим рідний брат Костянтина Павлова Андрій Павлов. Попередня версія слідства “випадкове отруєння алкоголем”. Через місяць 10-го листопада 2021 року був знайдений повішеним двоюрідний брат мера Кривого Рогу Констана Павлова.