Неділя, 26 Червня, 2022

Чи відбуватимуться у кар’єрах Кривого Рогу вибухи?

Нещодавно на черговій сесії Міськради Кривого Рогу було розглянуто та підтримано депутатами Кривбасу петицію від місцевих жителів, які проживають за кілька сотень метрів від кар’єрів, у яких йде видобуток, які у свою чергу розташовані в центральній частині міста. Діючі кар’єри завдають криворіжанам, які живуть неподалік, масу неприємностей і дискомфорту. Більше на сайті kryvyi-rih-yes.com.ua.

Вибухи в кар’єрах повністю скасувати неможливо, але Вілкулом Ю. Г. було видано розпорядження, згідно з яким повинна бути організована і зібрана на засідання спеціальна група для детального з’ясування всіх перерахованих у проханні факторів від роботи в кар’єрі місцевих жителів, що негативно впливають на навколишнє середовище і життя.

Виходячи з вердикту, який виносила дана робоча група, згодом приймалося рішення міськради Кривого Рогу на дозвіл проведення вибухових робіт промислових підприємств у першому півріччі 2022 року.

У грудні поточного року мерією Кривого Рогу було затверджено рішення щодо проведення вибухових робіт у кар’єрах міста на перше півріччя 2022 року.

Виходячи з прийнятого рішення, всі підприємства Кривого Рогу можуть проводити вибухові роботи двічі на місяць. На ПівдГЗК може бути максимально допустима маса вибухової речовини на один масовий вибух 600 тонн, на ПівнГЗК в Ганнівському кар’єрі – 900 тонн, у Першотравневому – 1100 тонн. Максимально допустима маса вибухової речовини на один масовий вибух на підприємстві ЦГЗК може становити 400 тонн, ІнГЗК – 1100 тонн. На підприємстві АрселорМітал Кривий ріг у кар’єрах №2 біс та №3 максимально допустима маса вибухової речовини на один масовий вибух може становити відповідно 400 тонн і 600 тонн.

Щодо кар’єрів у центрі міста підприємств Рудомайн та УГДК, рішення робоча група ще не винесла.