Субота, 2 Липня, 2022

Довіряй, але перевіряй: роль технічної підтримки систем відеоспостереження

«Обладнання якісне, тому має працювати без проблем» — з подібних думок зазвичай і починаються проблеми з відеоспостереженням. Тому що будь-яка техніка, незалежно від ціни та виробника, має властивість ламатися. І найчастіше це відбувається в невідповідний момент, що у випадку системи відеоспостереження особливо критично.

«Та що з нею станеться?»

Без належного догляду що завгодно. По суті ви вибираєте або послуги обслуговування відеоспостереження, або ці проблеми:

  • Злом. Оновлення ПЗ – це не тільки про комфорт, але й про безпеку. Адже що старша програма, то більше в ній уразливостей, відомих хакерам.
  • Забруднення. Навіть у приміщенні і камери, і допоміжне обладнання накопичують бруд та пил. Надворі — тим більше. Разом з невідповідними температурою і вологістю це прискорює зношування.
  • Падіння ємності акумуляторів. Ви розраховуєте, що в разі чого джерела резервного живлення забезпечать години роботи відеокамер, але вони різко втрачають ємність і не справляються з обов’язками.
  • Пошкодження кабелю. Ви не стежили за його станом або ж під час ремонту обмежилися скруткою в місці розриву – і у відповідь сигнал просто перестав надходити.

І це лише найпоширеніші проблеми, які чекають на недбайливого користувача системи відеоспостереження.

Що робити?

Головне — підійти до питання комплексно та проводити регламентне обслуговування регулярно:

  • перевіряти відповідність реальної та розрахункової ємності джерел резервного харчування;
  • актуалізувати програмне забезпечення та заодно оновлювати паролі;
  • тестувати стан комплектуючих, насамперед жорсткого диска;
  • проводити чищення обладнання;
  • стежити за цілісністю кабельної мережі та підтримувати її правильними методами.

Так, все це пов’язано із витратами. Але насправді обслуговування відеоспостереження вигідне одразу з кількох причин. По-перше, попереджати проблеми дешевше, ніж вирішувати їх у занедбаному стані. По-друге, витрати на обслуговування виправдовують себе багаторазово, коли справна система відеоспостереження виконує свою роботу у критичний момент.

До того ж, ви можете скоротити витрати, якщо про ваше відеоспостереження подбає не штатний співробітник, а ІТ-аутсорсингова компанія Os.eco.