П’ятниця, 20 Травня, 2022

Пошуковці з Кривого Рогу підняли штурмовик часів Другої світової війни ІЛ-2 і встановили членів екіпажу

У Кіровоградській області в місті Долинська закінчилася пошукова експедиція ВГО «Союз «Народна пам’ять», яка тривала кілька днів. Її метою було підняти з-під землі бойовий літак штурмовик ІЛ-2, збитий нацистами в 1943 році. Далі на kryvyi-rih-yes.

В експедиції брали участь пошуковці з Кривого Рогу. Їх запросили Долинська міська влада на прохання місцевих жителів. На місці падіння літака були знайдені і людські останки.

В ході експедиції членам організації вдалося підняти уламки літака, а також встановити членів екіпажу по бортовому номеру.

«Місцеві розповідають, що в роках 50-х приїжджали військові і забирали якісь деталі літака. Не відомо, чи як вони вчинили з останками, але ще кілька фрагментів криворізькі пошуковики знайшли. Вони знайшли прізвища членів екіпажу нашого ІЛа! Борт-стрілок Старшина Качанов Іван Семенович. У списках загиблих не значиться. Є ймовірність, що він зміг врятуватися! Знайдені останки, значить, належать другому члену екіпажу – командиру ескадрильї, лейтенанту Григорію Фроленко, уродженцю Орджонікідзевського (нині Ставропольського) краю. Є відомості, що в 2011 році лейтенанта Фроленко шукали рідні! Він повернувся », – повідомила член ВГО «Союз «Народна пам’ять», журналіст Вікторія Сімкина.

Також повідомляється, що ІЛ-2 при падінні впав кабіною об землю. До середини 50-х машину ніхто не чіпав і літак стирчав із землі наполовину. Після того, як державні органи літаком не зацікавилися, його почали розбирати місцеві жителі. Хтось забрав колесо, хтось трубки. Пізніше корпус зрівнявся з землею, і землю зорали. Під час однієї з оранок сільгоспробітники наткнулися на боєкомплект і викликали МНС. Боєкомплект вилучили, а люди знову почали розбирати уламки літака.

«Що сталося з тілом загиблого над Долинською командира екіпажу, лейтенанта Григорія Фроленко, сьогодні вже не дізнаємося. Якщо його забрали військові, в тих же 50-х, чому не повністю і чому він так і продовжував бути в списках зниклих безвісти? Якщо не забирали, то, знову, чому? І чому залишилися тільки фрагменти? Звірі? Розтягнуло при падінні літака? А чи були військові взагалі? », – запитує Вікторія Сімкина.

Найголовнішим досягненням експедиції його учасники вважають те, що боєць, якого рідні шукали довгих 70 років, повертається додому.