Субота, 13 Серпня, 2022

Повинен знати кожен: корисні поради для криворіжців у відеозверненні Олександра Вілкула

Навіть під час війни жителі Кривого Рогу продовжують жити та працювати заради розвитку економіки своєї країни. На щастя, криворіжці можуть перебувати у комфорті та спокої настільки, наскільки це можливо в умовах війни, адже на території Дніпропетровської області ворога немає. Однак, психологічні проблеми зараз найбільш актуальні в незалежності від того, знаходитесь ви у безпеці чи ні. Голова військової адміністрації Криворіжжя Олександр Вілкул записав відеозвернення до містян за проханням військових психологів, де розповів про те, як допомогти собі у цій складній ситуації. Більше на kryvyi-rih-yes.

Фази війни та як ми це переживаємо?

Олександр Вілкул розповів, що перед тим, як до людини прийде остаточне усвідомлення війни, вона неодмінно пройде чотири важливі етапи: паніка (шок), гнів, депресія (торг) та прийняття. У всіх ці фази можуть різними по тривалості, але якщо ви відчуваєте, що ніяк не можете вийти з однієї фази, то варто звернутися за консультацією до психолога. Але в будь-якому разі не можна ігнорувати наші почуття під час кожного етапу, адже це дозволяє нам адаптуватись до нової реальності. Навіщо нам ці знання?

Коли ми знаємо про фази війни, ми можемо надати допомогу собі та нашим близьким. Такі знання позбавлять нас паніки та дадуть зрозуміти, що робити у надзвичайних ситуаціях. 

Стан паніки всі українці пережили ще у перші дні війни і це, напевно, було найскладнішою фазою, коли ми повністю розгублені та налякані. За словами Олександра Вілкула, українцям вдалося пережити цю фразу швидко, адже жага до свободи та миру стала сильнішою за будь-який страх. 

Наступна фаза гніву ще сильніше згуртувала криворіжців, тому що ця негативна емоція була цілком виправданою. Протягом декількох днів криворізькі захисники майже не спали, готуючи надійну ешелоновану оборону міста.  

Зараз український народ переживає переломну фазу будь-якої війни – торг. Люди масово поринають у читання негативних новин, більшість відчуває апатію та втому. Але опустити руки та перестати бути сильними – означає програти. Цього і хоче досягнути ворог, щоденно запускаючи фейки в інформаційному просторі.

“Я цілком впевнений, що значна кількість продовжить боротьбу, тому що у нас є наш український, криворізький характер. Ми не вперше проходимо такі випробування. У нас суворе місто та сильні духом люди”, – відмітив Олександр Вілкул у відеозверненні. 

Корисні поради від психологів

По-перше, варто усвідомити, що читання новин 24/7 негативно впливає на ваш емоційний стан. Рівень стресу підвищується, вам може здаватися, що надії на краще вже немає. Щоб уникнути такого стану, зменшіть час за переглядом стрічки новин та намагайтеся просто жити. 

По-друге, виконуйте рутинні справи. Це все, що було звичним до війни: прибирання, готування їжі, хобі і т.д. 

Дуже важливо пам’ятати, що зараз особливої підтримки потребують ваші рідні люди. Проводьте час разом, піклуйтеся про них та допомагайте пережити цей непростий час. Якщо ви відчуваєте, що самостійно із підтримкою близьких вам не впоратись, знайдіть для них безкоштовні контакти спеціалістів. 

І ще одна умова ментального здоров’я – сон. Навіть якщо вам не вдалось поспати вночі через сирену, постарайтеся знайти час для сну вдень. В здоровому сні полягає ваша працездатність, продуктивність та енергія. 

.