П’ятниця, 20 Травня, 2022

Депутати Кривого Рогу звернулися до центральної влади з проханням не скорочувати персонал та відділення диспансерів Кривого Рогу

Під час сесії міської ради, яка відбулася сьогодні, 26 травня, депутати Криворізької міськради підтримали вимогу мера Юрія Вілкула до Міністерства охорони здоров’я та Дніпропетровської обласної ради не скорочувати через реформу відділення та медиків криворізьких диспансерів обласного підпорядкування. Депутати підтримали звернутися з вимогою надати фінансування підпорядкованим їм структурам в повному обсязі й скасувати накази про скорочення ліжок і медперсоналу в повному обсязі, пише kryvyi-rih-yes.com.ua.

1

На сьогоднішній день скорочення ще не відбулися. Людей мають скоротити до 17 червня 2020 року. У Кривому Розі територіально знаходяться установи третього рівня медичної допомоги: КП «Криворізька багатопрофільна лікарня з надання психіатричної допомоги», «Криворізький протитуберкульозний диспансер», КП “Криворізький шкірно-венерологічний диспансер» ДОР», КП «Криворізький дитячий спеціалізований лікувально-реабілітаційний центр» ДОР», КП «Криворізький дитячий фтизіопульмонологічний реабілітаційний медичний центр №1» ДОР», КП «Криворізький дитячий фтизіоортопедичний реабілітаційний центр№1» ДОР» в яких лікуються жителі з усієї Дніпропетровщини.

Слід зазначити, що вищеназвані заклади не фінансуються з бюджету Кривого Рогу та не є власністю міста.

Кого мають скоротити:

Так, у психоневрологічному диспансері планується скорочення 2 психіатричних й 1 наркологічного відділення. Це 78 психіатричних ліжок та 31 наркологічне ліжко. Тут під скорочення підпадають 139 медичних працівників.

  • У туберкульозному диспансері мають скоротити дитяче відділення, а це 30 ліжок, та хірургічне відділення, теж на 30 ліжок. Під скорочення підпадають 56 медпрацівників.  У КП « Криворізький дитячий спеціалізований лікувально-реабілітаційний центр” ДОР» – планується скорочення 80 ліжок.
  • У КП “Криворізький дитячий фтизіопульмонологічний реабілітаційний медичний центр №1» ДОР” – планується скорочення 65 ліжок. У КП “Криворізький дитячий фтизіоортопедичний реабілітаційний центр №1» ДОР» мають скоротити 70 ліжок.
  • У цих трьох санаторіях працює 177 осіб, всі вони можуть бути скорочені.

На неодноразові звернення міського голови та міського управління охорони здоров’я відповідь, на жаль, не отримана.

Вимога

«Ми вимагаємо від Міністерства охорони здоров’я України та Дніпропетровської обласної державної адміністрації, як органу управління даними медустановами, надати фінансування підпорядкованим їм структурам в повному обсязі й скасувати ганебні накази про скорочення ліжок і медперсоналу в повному обсязі», – йдеться у зверненні.

За пропозицією депутатів міськради дане звернення також направлено народним депутатам України, обраним від Кривого Рогу, та депутатам Дніпропетровської обласної ради.