П’ятниця, 20 Травня, 2022

Соціальне місто Кривий Ріг – Підтримка хворих дітей

У Криворізькій міськраді п’ятнадцятого листопада відбулася сесія, на якій депутатами було розглянуто шість петицій. Дві петиції, які пройшли на розгляд депутатів Кривого Рогу, стосувалися дітей з особливими потребами та їхнього соцзахисту. Далі на kryvyi-rih-yes.

Про що йдеться у двох петиціях

У поданих криворожыжцями петиціях йшлося про впровадження програми, яка могла б забезпечувати та підтримувати дітей хворих на діабет першого типу. А конкретніше забезпечення інсулінозалежним медприладом Помпа та супутніми матеріалами до нього.

Наразі у Кривому Розі функціонує міська програма “Здоров’я нації”. Завдяки цьому проекту протягом трьох років з бюджету Кривого Рогу спрямовуються фінанси на купівлю необхідних препаратів та інших матеріалів для дітей, які хворі на цукровий діабет. Цього року на придбання таких медикаментів для дітей із бюджету міста виділено 3 232,8 тисячі гривень.

На даний момент у лікарнях Кривого Рогу під наглядом лікарів перебувають двісті три дитини. Їх вік від 0 до 17 років. Кожен із них має статус “дитина з інвалідністю”. Усі дітки отримують допомогу у розмірі десяти тисяч гривень завдяки програмі, яка спрямована на соціальний захист. Також усі діти, які хворіють на цукровий діабет абсолютно повністю та безкоштовно забезпечені інсуліном.

Але пропозиція, яку криворіжці виклали в петиції, досить актуальна і дуже важлива. Адже інсулінова помпа дасть можливість позбутися багаторазових щоденних уколів інсуліну, що значно вплине на емоційний стан дитини на краще. Вартість такої помпи та інших додаткових матеріалів приблизно становить 148 тисяч гривень на рік. Також на сесії міськради було наголошено на тому, що в країні такої програми, яка б забезпечувала дітей хворих на діабет, спеціальними інсуліновими помпами не існує. Місцева влада розуміє, наскільки цей апарат важливий для дітей і для якості їхнього життя, тому міська влада виконуватиме поставлені завдання в цьому напрямку.

Розгляд другого питання

Друге питання стосувалося молоді віком від вісімнадцяти до двадцяти трьох років, які також мають статус інваліда з дитинства. Питання порушувалося з приводу надання такої фінансової допомоги, як і дітям до вісімнадцяти років. Цю петицію як і першу підтримала більшість депутатів Криворізької міськради.

Нині у Кривому Розі діє одна з наймасштабніших соціальних програм у всій країні. З року в рік на матеріальну допомогу надають понад сто сорока криворіжцям у розмірі понад чотириста мільйонів гривень. Але влада міста розуміє цю проблему і те, що таким дітям вкрай потрібна допомога і хоч якесь полегшення життя. Тому працюватимуть над поставленими питаннями та розраховуватимуть скільки ще необхідно надати коштів для допомоги маленьким криворіжцям хворих на діабет.