П’ятниця, 20 Травня, 2022

Два мітинги біля міськвиконкому: Закриття кар’єру VS Видобуток у кар’єрі

П’ятнадцятого листопада на сесії міськради депутати розглядали дві петиції, які набрали необхідну тисячу голосів від криворіжців. Першу петицію представили мешканці Кривого Рогу, які втомилися від незаконної діяльності кар’єру, розташованого у центрі міста. А другу петицію подала відповідно компанія “Рудомайн”, якій належить цей кар’єр. Вони подали петицію місцевій владі у відповідь на погрози криворіжців із проханням захистити їхнє підприємство. Далі на kryvyi-rih-yes.

У той час, коли депутати міськради розглядали петиції біля стін міськвиконкому на площі Молодіжній зібралося два мітинги. На ньому були присутні представники цих петицій – жителі Кривбасу, яким набридла незаконна діяльність підприємства “Рудомайн”, а також представники гірничодобувної компанії.

З чого все почалося?

Все почалося з того, що інтернетом розлетілися фото мешканців Кривого Рогу, які мешкають поблизу діючого кар’єру компанії “Рудомайн”. На фото були зображені тварини, пофарбовані в червоно-бурий колір, таким же кольором були дороги. Рослини в палісадниках та городах у мешканців приватного сектора при осіданні такого пилу просто засихали. Будинки, вікна та підлога у будинках криворіжців також пофарбовані у червоно-бурий колір. За словами мешканців вікна насилу відмиваються. Від  вибухів будинки почали тріскати, віконні рами коситися. І крім усього вищепереліченого самі жителі не лише прилеглих районів, а й усього міста дихають цим пилом, при сильному вітрі вже не раз у повітря піднімався шар червоного пилу та утворював цілу пилову бурю. У вечірній та нічний час криворіжцям, чиє житло знаходиться поблизу кар’єру неможливо відпочити. Весь час чути гуркіт складів та дробильно-сортувальної фабрики. Криворіжці не відпочивають, хворіють, вони просто втомилися від цієї діяльності кар’єру.

Після таких заяв криворіжців до компанії було направлено перевірки екоінспекції. Але за результатами перевірки та висновками екоінспекції суттєвих порушень на підприємстві не було виявлено, що ще більше обурило мешканців Кривбасу. Порушення очевидні, вони є, але за словами співробітників екоінспекції, вони не несуть такого впливу, як інші промпідприємства Кривбасу. До кінця 2022 року зобов’язали підприємство усунути усі порушення.

Активістами було подано петицію на сайт Міськради, щоб вони сприяли встановленню незаконної діяльності в кар’єрі, який до всього знаходиться в центрі міста.

Рудомайн зі свого боку не відступив і подав зустрічну петицію з проханням захистити від загрози закриття компанії та інформаційних атак на підприємство.

Результати сесії

Поки депутати Криворізької Міськради приймали рішення біля стін ради зібралося близько тридцяти криворізьких активістів із плакатами “Припиніть отруювати громаду”, “Суспільство за чисте повітря” та інші. З боку компанії на автобусах приїхало близько двох сотень працівників компанії. Усі працівники були в касках та з плакатами “Не все Рудомайн, що червоне”, “Рудомайн – це 1200 працівників та їхні родини”, “Рудомайн – це 500 мільйонів гривень податків”.

Поки за стінами міськради йшли мітинги, депутати ухвалили рішення. Ними було підтримано петицію про припинення незаконної роботи кар’єрів у центрі міста, але із внесеними поправками. У зв’язку з цим буде організовано спеціальну робочу групу з тих, хто причетний до цієї проблеми. Створеною групою буде вивчено всі необхідні питання, пов’язані з функціонуванням кар’єру та зроблено висновки.

Другої петиції від робітників підприємства “Рудомайн” депутати не підтримали.